Haynes grāmatas Focus Mk2 dīzeļiem

12 replies [Pēdējais ziņojums]
Anonīms lietotājs

Labdien!
Varbūt kāds kaut kur ir manījis kādu grāmatu Ford Focus MK2 Restyling dīzeļu sakarā?
Konkrēti interesē Duratorq 1.6 CDTi (80kW, 109hp) dzinējs. Dzinēja kods G8DD (It kā sakrīt ar C-MAX modeļos sastopamo dīzeli.)
Paldies!

Lietotāja Ri4a attēls
Offline
Aktīvs kluba biedrsModerators
Pievienojies: 29/10/2010
Atbildes: 776

Kādu grāmatu īsti meklē!! Servisa manuāli vai ko tamlīdzīgu?

Volvo V50 1.6d 80kW

kilobaits (nav pārbaudīts)

Angliski tas izklausitos pēc "Service and repair manual", "Практическое руководство по ремонту", "Издание по ремонту и эксплуатации", "Руководство по ремонту", ... Vienalga principā, lai tikai iekšā ir attiecīgais mana autiņa dzinējs.

Kloons (nav pārbaudīts)

Njā, gaužām maz info par tavējo motoru...
1.6 "Tiger"
The DLD-416 (or DV6) is a 1.6 L (1560 cc/95 cu in) 90 hp or 110 hp (82 kW) version also used by Ford, Mazda, Volvo, Mini, Peugeot and Citroën. This particular engine was designed by Peugeot[citation needed] engineers on behalf of PSA and Ford. Due to high demand, it is currently (2008) being produced in both France[citation needed] and England.

varu šo to par detaļu kodiem dabūt Smile bet manuāļi pagaidām neķeras.

kilobaits (nav pārbaudīts)

Par laimi detaļas vēl nevajag Wink Ja ir skanošais, detaļas sagrabināt var bez problēmām. Bet palasīt literatūru nekad nav par skādi.
Kāds ir pasūtījis kādreiz grāmatas no http://avtokniga.eu/world/Latvia.html Kādas atsauksmes?
Atradu, ka ir 1 vai 2 grāmatas sarakstā, kur varētu kaut kas būt par tēmu. Bet labākā no tām maksā 30 eirikus. Gluži negribas uz dullo sapīties ar nezināmu kantori.

megaboriss (nav pārbaudīts)

Te ir dažas grāmatas http://viamobile.ru/page.php?id=199

vs
Lietotāja vs attēls
Offline
ModeratorsMondeoTehniķis
Pievienojies: 24/03/2017
Atbildes: 463

Pakustināšu labi nostāvejušos 2011.gada tematu. Par Haynes remontgrāmatām Focus Mk2 un Mk2.5 ar dīzeļdzinējiem.

wrote:
...grāmatu Ford Focus MK2 ... dīzeļu sakarā?
Pamaisot interneta zupu, uzpeld 1 Haynes numurs => 2 grāmatas (2 vienādi vāki) => kopumā 3 izdevumos. Varbūt ir vēl vairāk izdevumu. Neesmu iebāzis degunu nevienā no trijiem, tāpēc satura atšķirības nezinu (skat. arī fona informāciju zemāk). Izvēloties palīdzēs priekšzināšanas par dīzeļdzinēju attīstību un izmaiņām Mk2 un Mk2.5 laikā.
Haynes - Ford Focus - Diesel - Owners Workshop Manual, visas virsbūves ar 1.6 - 1.8 - 2.0 dīzeļiem:
1) nr.4807, 2005-2009 ( tātad Mk2 ), izdota 30-Aug-2009, ISBN 9781844258079;
2) nr.4807, 2005-2011 (Mk2+Mk2.5?), izdota 15-Dec-2013, ISBN 9780857337009;
3) nr.4807, 2005-2011 (Mk2+Mk2.5?), izdota 19-Mar-2015, ISBN 9780857339096.

ISBN numurs grāmatas izdevumam ir tāds kā "personas kods". Senāk bija īsais 10-ciparu ISBN, tagad ir garais 13-ciparu ISBN. Reizēm ir abi divi.

Fona informācija par Haynes remontgrāmatām vispār.


  • Haynes angļu valodā ir vislabākais informācijas avots pašdarbniekam, ideāli - lietošanai apvienojumā ar šāda veida avotu.
  • Pluss - saturs radīts, faktiski izjaucot un saliekot auto atbilstoši ražotāja instrukcijām (= labi auto veselībai). Ar labi pārdomātiem risinājumiem un ieteikumiem pašdarbniekam. Viss labi saprotams un uztverams. Ja kaut ko liek darīt diezgan sarežģīti, tad mēdz arī paskaidrot iemeslus, proti, kā un kāpēc īsceļi un "parastā" rīcība sabojās vai iznīcinās iesaistītos mezglus. Kļūdas ir reti, un pārsvarā nenozīmīgas. (Subjektīvā pieredze - absolūti pozitīvs pretmets dažai labai Krievijā izdotai grāmatai haltūrai).
  • Mīnuss - jo jaunāks auto, jo knapākas elektroshēmas un knapākas norādes elektrības rūķīšu tvarstīšanai. Norādes nākas meklēt citur, pilnīgas shēmas - vēl citur.
  • Haynes grāmatas vislētāk ir dabūjamas tur, kur ir visplašākais piedāvājums (mērķauditorijas valstī - Lielbritānijā, jaunas un lietotas), tāpēc laikam jāsteidz vaktēt un ķemmēt ebay.co.uk vai citas .co.uk vietnes jau tuvākajos gados, kamēr vēl nav iestājušās Lielbritānijas pseido-"neatkarības" sekas, proti, dārgāks pasts un/vai pasta robežas jaukumi (papīru un laika čakars un/vai muita), kam sekos daudzu pārdevēju atteikšanās sūtīt uz "ārzemēm".
  • Kā atpazīt Haynes savam Eiropas Fordam? Sākums internetā vienkāršs - piemēram, "Haynes + mans modelis + paaudzes sākumgads" vai "Haynes + mans modelis + diesel". Paaudzes sākumgads vai beigu gads dažreiz neder (Lielbritānijas auto reģistrācijas īpatnību dēļ), tādēļ meklējumos var "pabīdīties" par vienu gadu uz priekšu. Piemēram, meklēt Focus Mk2 kā "2005.gada Focus". Principā var atrast arī ar sava auto ražošanas gadu, bet būs mazāk rezultātu. Tad pēc gadiem un bildēm uz vāka atrast savu Haynes 4-ciparu numuru. Tad noskaidrot, kuri dzinēji un transmisijas ir iekļauti grāmatā; pārdevēji mēdz samuldēt, tāpēc vislabāk pēc aizmugures vāka bildes, ja tāda ir (vāka apakšā starp svītrkodiem). Tālāk ir sarežģītāk - izdevējs gadu gaitā var būt izdevis vairākkārt, ar mainītu saturu. Dažāds saturs ar tādu pašu 4-ciparu numuru, tādā pašā krāsā, dažreiz pat ar tādu pašu vāka bildi (kaut mainītie gadi uz vāka aptver arī jaunākos facelift). Mēdz būt, ka atkārtotā grāmatā ar "vecajiem"+facelift gadiem un facelift bildi beidzot ietverts dzinējs, kurš jau bija arī "vecajos" auto. Precīzāka pārskata par citām būtiskākajām satura izmaiņām nekur nav. Pārskata par secīgiem izdevumiem nav (Haynes savas lapas dzīlēs parāda tikai pēdējo izdevumu, un jauc gaisu ar nepieejamiem e-produktiem un Amerikas modeļu grāmatām). Pašam jāpēta tajā ebay.co.uk rezultātu virtenē, kā un vai viena numura+krāsas grāmatām mainās gadi, bilde uz vāka un informācija uz aizmugures vāka (dzinēji/transmisijas un ISBN). Pēc ISBN savukārt var atrast izdošanas datumu. Ja atklāj un var izvēlēties dažādus (vecs, jaunāks, visjaunākais), tad jānolemj, ko īsti pašam vajag.
  • Ko tur cepties, vienas modeļa paaudzes jaunāks izdevums taču noteikti labāks?! Varbūt jā, varbūt nē. JĀ, jo varbūt izlabotas kādas kļūdas iepriekšējā izdevuma saturā. Drīzāk NĒ, ja vajag tikai pirms-facelift vai "vecos" dzinējus. Papildinot ar jauniem dzinējiem un facelift informāciju, grāmatas apjoms principā nemainās (aptuveni 400lpp, aptuveni 800g ar cietajiem vākiem), tāpēc jaunā informācija ir iestūķēta iekšā, saīsinot un pat daļēji izsviežot veco informāciju, jo īpaši bildes. Haynes gadījumā "divi vienā" = štruntīgāka vecā informācija + vienīgā jaunā informācija. Tāpēc "vecajam" auto varbūt labāk medīt "veco" izdevumu, tur varētu būt vairāk informācijas.

Servisu bizņes ir auto ceļš uz kapiem. Dari pats! Dari ar prātu. Dari ar cieņu pret auto.

Lietotāja Conqueror attēls
Offline
Zvaigzne
Pievienojies: 05/11/2014
Atbildes: 101

Ford Mondeo 2000-2003 модели с бензиновыми и дизельными двигателями Haynes ремонт и техническое обслуживане 472 lapaspuses. Cena 25.89 Ls. Ja kādam vajag, varu pārdot. Grāmata teicamā stāvoklī. Savulaik nopirku , jo bija attiecīgais mondeo modelis.

Ragnarok Colorado Red

vs
Lietotāja vs attēls
Offline
ModeratorsMondeoTehniķis
Pievienojies: 24/03/2017
Atbildes: 463

Iepriekšējais ieraksts par Haynes papildināts, tajā ieliktas vēl šādas lietas.
- Ja kaut ko liek darīt diezgan sarežģīti, tad mēdz arī paskaidrot iemeslus, proti, kā un kāpēc īsceļi un "parastā" rīcība sabojās vai iznīcinās iesaistītos mezglus.
- Paaudzes sākumgads vai beigu gads dažreiz neder (Lielbritānijas auto reģistrācijas īpatnību dēļ), tādēļ meklējumos var "pabīdīties" par vienu gadu uz priekšu. Piemēram, meklēt Focus Mk2 kā "2005.gada Focus". Principā var atrast arī ar sava auto ražošanas gadu, bet būs mazāk rezultātu.
- Tad noskaidrot, kuri dzinēji un transmisijas ir iekļauti grāmatā; pārdevēji mēdz samuldēt, tāpēc vislabāk pēc aizmugures vāka bildes, ja tāda ir (vāka apakšā starp svītrkodiem).
- Mēdz būt, ka atkārtotā grāmatā ar "vecajiem"+facelift gadiem un facelift bildi beidzot ietverts dzinējs, kurš jau bija arī "vecajos" auto.

Servisu bizņes ir auto ceļš uz kapiem. Dari pats! Dari ar prātu. Dari ar cieņu pret auto.

Offline
Pievienojies: 02/01/2014
Atbildes: 10

Pārdodu Ford Focus Diesel Mk2 Haynes grāmatu. Ir pāris lietošanas pēdas, bet kopumā labā stāvoklī. 10 eur.

FF Mk2 2.0 TDCi 2006.g.

vs
Lietotāja vs attēls
Offline
ModeratorsMondeoTehniķis
Pievienojies: 24/03/2017
Atbildes: 463

Šodienai tuvākais datums, kurā teorētiski varētu iestāties cietais breksits un tam sekojošs haoss pasta sūtījumu ziņā, ir 12.aprīlis. Ja kāds ieplānojis pirkt Haynes grāmatu no Lielbritāniijas ar pasta piegādi uz Latviju, tad noderētu pasteigties.

Servisu bizņes ir auto ceļš uz kapiem. Dari pats! Dari ar prātu. Dari ar cieņu pret auto.

vs
Lietotāja vs attēls
Offline
ModeratorsMondeoTehniķis
Pievienojies: 24/03/2017
Atbildes: 463

Šodienai tuvākais datums, kurā varētu uzrasties čakars un/vai papildu izmaksas pirkumiem un tiešajam pastam no Lielbritānijas, ir pēc Halovīna (pēc 31.oktobra), ja angļu pacients līdz tam netrāpīs izejas durvīs (ja nebūs korekta breksita ar izstāšanās līgumu). Ja angļu pacients līdz tam tomēr saņemsies korekti izkāpt pa durvīm, tad vismaz līdz 2020.gada beigām nevajadzētu būt čakaram un/vai papildu izmaksām pirkumiem un pastam. jebkurš datums no šodienas līdz Halovīnam (31.oktobrim). Teorētiski jebkurš datums līdz tam. Reāli skatot, tas angļu pacients kāroto izeju uz iecerēto brīvības ilūziju tik ātri neatradīs.
Big smile

Servisu bizņes ir auto ceļš uz kapiem. Dari pats! Dari ar prātu. Dari ar cieņu pret auto.

vs
Lietotāja vs attēls
Offline
ModeratorsMondeoTehniķis
Pievienojies: 24/03/2017
Atbildes: 463

Sapinos meistarībā Big smile . Samuldēju par 31.oktobra būtību. Tāpēc precizēju šeit un laboju iepriekš. Skatot šauri no pirkumu + pasta sūtījumu viedokļa, izskatās šādi.

Cietais breksits bez izstāšanās līguma (ar galvu sienā & izsist caurumu) = pircējam no Eiropas uzreiz dimba, jo tad uzreiz skaitās ārzemes (nevis Eiropa), un tādēļ muita precei+pastam (=dārgāk) un muitas procesu čakars (=ilgāk+dārgāk).

Korekts breksits ar izstāšanās līgumu (pa izejas durvīm) = pircējam no Eiropas kādu laiku vēl OK, jo pirkumiem un pastam viss pa vecam vismaz līdz 2020.gada beigām (izstāšanās līgumā atrunātais "pārejas periods"). Un varbūt OK vēl ilgāk, arī no 2021.gada, ja pārejas periodā to korekti sarunās un pielīgs.

Tiktāl par būtību. Tagad par procesu. Šodien izskatās šādi.

Ja angļu pacients jebkurā dienā no šodienas līdz 31.oktobrim atradīs izejas durvis (= korekts breksits ar izstāšanās līgumu), tad pircējam no Eiropas nekas nemainīsies vismaz līdz 2020.gada beigām.

Ja angļu pacients līdz 31.oktobrim turpinās skriet ar galvu sienā (jo nemāk un/vai negrib korekti izkāpt), tad tālākais atkarīgs no turpmākās iejūtības pret pacientu. No 1.novembra vai nu cietais breksits bez izstāšanās līguma un tādēļ dimba pircējam no Eiropas, vai arī papildus auklēšanās ar pacientu vēl kādu laiku, un tādēļ Eiropas pircējam vēl OK kādu laiku. Teorētiski cietais breksits tomēr var gadīties arī no šodienas līdz 31.oktobrim, ja pacients šajā laikā kaut ko fundamentāli sačakarē (savā prātā jūtas jau izkāpis ārā un tādēļ brutāli liek mīksto lietām, kuras iepriekš apņēmies darīt. Piemēram, nerīko Eiropas Parlamenta vēlēšanas, un noteikti kaut kas vēl).

Uz šī pamata laboju iepriekšējo ierakstu. Droši vien atkal kļūdījos vai kaut ko izlaidu, tāpēc nākotnē noteikti atkal labošu Big smile

Servisu bizņes ir auto ceļš uz kapiem. Dari pats! Dari ar prātu. Dari ar cieņu pret auto.

Satura barotne
© 2017 Kloons. Drupal theme by Kiwi Themes.