ABS sensors, VSS sensors - ātrums km/h

No replies
vs
Lietotāja vs attēls
Offline
ModeratorsMondeoTehniķis
Pievienojies: 24/03/2017
Atbildes: 573

Braucot redzam motora apgriezienu (rpm) un ātruma (km/h) attiecību. No kurienes auto smadzenēm un panelim atnāk ātruma (km/h) info? Kas tiek mērīts? Tā ir informācija no kādas vietas, kura atrodas motora kustības pārneses maršruta daļā ātrumkārba > pusass > rumba/ritenis.

Ko mēra? ©JanZi ārpus foruma: "Neatkarīgi no tā, kur atrodas sensors, tas nolasa pusass apgriezienu skaitu noteiktā laikā, nevis attālumu (riepas apkārtmēru)".

Kur mēra? Kas mēra? Varianti:
* VSS (vehicle speed sensor) ātrumkārbas korpusā. VSS sensors skatās uz kaut ko iekšā ātrumkārbā. (Uz rotējošu rievainu sastāvdaļu?)
* ABS (bremžu pretbloķēšanas sistēmas sensors) riteņa rumbā.
* Citādi?
Visos gadījumos, balstoties uz iegūto info par pusass apgriezienu skaitu noteiktā laikā, smadzenes zina km/h.

Kur un kas mēra konkrētiem Fordiem?

* iB5 5-ātrumu kārba Mk2 Focus ar 1,4 - 1,6 benzīna motoriem. Kārbā ir caurums sensoram un sender wheel. Modeļiem ar ABS mēra ABS sensors riteņa rumbā, kārbas caurums aiztaisīts ar gumiju. Modeļiem bez ABS mēra VSS sensors kārbā. (Apgalvojumu avots - teksts On vehicles without falšajā ETIS šeit.)

* MMT6 6-ātrumu kārba Mk2 Focus ar 2,0 dīzeļmotoriem. Mēra ABS sensors riteņa rumbā. (Apgalvojumu avots - teksts Because the Vehicle falšajā ETIS šeit.)

...

Servisu bizņes ir auto ceļš uz kapiem. Dari pats! Dari ar prātu. Dari ar cieņu pret auto.

Satura barotne
© 2017 Kloons. Drupal theme by Kiwi Themes.